Meciul dintre Farul şi Sepsi, din etapa a opta a play-off-ului Superligii, a fost întrerupt de arbitru, vineri, timp de aproximativ trei minute, din cauza scandărilor xenofobe ale galeriei echipei gazdă.

Distribuie pe Facebook Distribuie pe Twitter Distribuie pe Email

Întreruperea decisă de arbitrul Adrian Cojocaru a survenit în minutul 41, atunci când echipa oaspete, Sepsi OSK, conducea cu scorul de 3-0.

Galeria formaţiei constănţene a început să scandeze lozinci xenofobe, iar meciul a fost oprit pentru trei minute. Grameni, Vână, Buzbuchi şi alţi jucători ai gazdelor au mers în faţa peluzei unde se aflau fanii Farului, cerându-le acestora să înceteze. Fanii au mai coninuat puţin, după care s-au oprit.

Evenimente
20 mai - Evenimentul News.ro “Energy Road - Energie la tine acasă”. Parteneri: AS & Partners, FPPG, Delgaz Grid, Hidroelectrica, Nuclearelectrica, Premier Energy, Romgaz
30 mai - Maratonul Fondurilor Europene. Parteneri: BCR, BRD, CEC
4 iunie - Eveniment Profit.ro: Piaţa imobiliară românească sub spectrul crizei occidentale. Ediţia a IV-a. Parteneri: 123Credit, Cushman and Wakefield
6 iunie - Maratonul Energiei

După aproximativ trei minute de înrerupere, Adrian Cojocaru a luat decizia ca jocul să continue..